ZLÍNSKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

Stránky této akce nebyly více než tři měsíce aktualizovány a informace nemusí být aktuální.


Novinka!  Sledujte pravidelně novinky o této akci sledovat
Pravidelně dostanete přehled o nových termínech, farmářích a sortimentu! (musíte být registrovaní na Nalok.cz)


ZLÍNSKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY, Zlín,ulice Divadelní,Zlín,Česká Republikahttp://www.nalok.cz/data/obrazky/d8/zlinske-farmarske-trhy-zlin_d8ffd1e1-abce-4e4f-8036-7c03ce180b80.jpg

Místo

ulice Divadelní, Zlín


Akce probíhá v tyto dny

21. dubna 2012 08:0012:30
19. května 2012 08:0012:30
22. září 2012 08:0012:30
20. října 2012 08:0012:30
17. listopadu 2012 08:0012:30
22. prosince 2012 08:0012:30


Kontakt

Zpráva
Telefon: 732 623 116
Email: farmarsketrhy@davidkovokoreni.cz

Farmáři, kteří se trhu účastní 

Hlivabiskupice
Biskupice
Farma rodiny Němcovy
Radostín nad Oslavou


O akci

17. listopadu navštíví Zlínské farmářské trhy zase posílená sestava farmářů a výrobců.
Blíží se Vánoce a Mikuláš a to se projeví také na našem trhu.
Těšit se můžete na domácí Mikulášské perníčky od slečny Hadravové, ochutnáte čajové pečivo i čerstvé beleše. Cukrárna Romana nabídne pravý medovník, frgály a koláčky. Opět pro vás bude k ochutnání jablečný štrůdl z odrůdy Gloster.
Na listopadovém trhu mimo jiné zcela výjimečně nakoupíte také formičky a vykrajovátka od paní Takáčové.

Se zeleninou jsou přihlášeni zahradníci ze Zlína a Hoštic.
Opět k nám přijede s kysaným zelím pan Kubíček z Bystorčic, který za něj získal ocenění Zelí roku 2012 na letošní Zahradě Čech. Toto zelí rozhodně nekoupíte v žádném supermarketu. Nově na farmářském trhu ve Zlíně ochutnáte také nakládaný česnek v různých variantách, například s ořechy, vhodný i pro děti.
Naposledy letos budete mít možnost pochutnat si na čerstvém jablečném moštu, který přímo na trhu bude lisovat pan Běhula se svým týmem z Mysločovic a zváni jste i na mléčné výrobky z Farmy Němcových.

Zpestřením listopadového trhu budou nevídané a nádherně zpracované ptačí budky či spíše přímo ptačí domy od pana Mika z Olomouce a také ručně malované kameny od jeho ženy.


Tento trh pořádá Davídkovo koření - český výrobce koření bez glutamátu a soli.

CO NA TRHU JEŠTĚ NAKOUPÍTE? Pečivo, kravské, ovčí, nakládané a holandské sýry, čerstvé maso, salámy, koření, bylinkové kúry a čaje, sadbu zeleniny a bylinek,vejce, maďarské speciality, valašské frgále, rakytník, med a medovinu, povidla a džemy, mléko, zeleninu, moravský česnek, luštěninové speciality od DAMADORY a mnoho dalších farmářských produktů ochutnávek a překvapení...

TRHY BUDOU POUZE PROZATÍM JEDENKRÁT ZA MĚSÍC.. Farmáři jsou všichni prověřeni a pokud nejsou výrobci budou označeni jako prodejci.

Komentáře k trhu můžete přidávat přímo zde na stránku.

Více informací zde: http://www.nalok.cz/zlinskytrh
Dále na www.zlinskefarmarsketrhy.wz.cz
nebo na www.facebook.com/ZlinskeFarmarskeTrhy

 

Poslední aktualizace této stránky: pátek, 16. listopadu, 2012  Upozornění: Nalok.cz nezodpovídá za aktuálnost těchto informací.

 Komentáře

Přihlašte se a přidejte komentář
 • Ilona M., 18.10.2012

  17. října 2012 byl farmářský trh velmi slabý. Žádná zelenina, ovoce, maso, vajíčka - musela jsem jít nakoupit Pod kaštany. Doufám, že to teď bude lepší!

  Hodnocení:
  Ilona M., 14.12.2011

  Dobrý den, vajíčka na trzích prodávat nebudete? Budou tam Bařice?

  Hodnocení:
  david j., 27.10.2011

  Dobry den,i my jsme jedni z tech kteri na trh do zlina k divadlu nedorazili.Timto se omlouvan organizatorum a zakaznikum za nasi absenci.Bohuzel duvodem proc jsme neprijeli bylo lidske selhani.Dotycny uz neni v tymu DAVIDKOVA KORENI.Vime jak je tezke si vybudovat duveru a spokojenost zakazniku proto tito lide nemaji u nas co delat.Prijmete nasi omluvu a tesime na vas ve STIPE pristi sobotu...davidkovo koreni

  Hodnocení:
  Denisa S., 23.10.2011

  Dobrý den,my jsme bohužel stejně zklamaní jako Vy. Děkujeme Vám za komentář, my ale za vzniklou situaci nemůžeme, měli jsme potvrzenou účast od všech propagovaných prodejců, ale tito prodejci bez toho aniž by nám dali vědět, proste nepřijeli. Zároveň se Vám tímto omlouváme a do příště už plánujeme opatření, aby se to neopakovalo.

  Hodnocení:
  Pavel T., 23.10.2011

  Dobrý den vážení pořadatelé farmářských trhů. Jsem příznivcem jakýchkoliv farmářských trhů a na zlínské trhy u divadla chodím od začátku. Dle vašich pozvánek jsem vždy maximálně nadšen, co mě na trzích čeká, ale bohužel skutečnost je jiná. Při prvních termínech jsem byl vždy nadšen, protože prodávajících zde bylo vždy hodně (snad více než 15 stánků). Dle jiných farmářských trhu, v jiných městech, kde jsou tyto trhy již na takové úrovni, že vám chvíli trvá, než vše obejdete, jsem předpokládal, že i ty zlínské trhy se budou rozvíjet. Bohužel jsem trochu zklamán. Byl jsem na trzích tuto sobotu, tedy 20.10.2011, a z výše avízovaných prodejců zde bylo snad jen 5 stánků. Těšil jsem se, že si koupím třebas biomaso nebo jiné produkty, ale bohužel nikde nikdo. Následně jsem se dozvěděl, že spousta avízovaných stánkařů (prodejců) se zúčastnila farmářských trhů ve Fryštáku nebo ve Vizovicích. Můj dotaz zní: Jakým způsobem plánujete další rozvoj trhů v budoucnu. Protože mě to zajímá a je ostuda, že takové město jako je Zlín udělá výbornou propagovanou akci FARMÁRSKÉ TRHY u divadla, ale v podstatě tam člověk přijde a uvidí tam polovinu stánků než se prezentuje. A v jiných městech nebo vesnicích jsou tyto trhy 4násobně velké. Stále vám fandím a věřím, že i ve Zlíně se snad tento trend v dobré obrátí. Pavel Trčka

  Hodnocení:
  Denisa S., 17.10.2011

  Drůbežárna Bařice má bohužel nedostatek vajíček, takže se nebude moci zúčastnit trhů.

  Hodnocení:
  Ilona M., 17.10.2011

  A vajíčka mít nebudete? Už minule tam nebyly Bařice. Ale už se těším, hlavně na máslo a zeleninu.

  Hodnocení:
  Michaela H., 1.9.2011

  Farmářské trhy ve Zlíně? To je prostě paráda. Když jsem na ně posledně přicházela, zrovna odcházela naštvaná paní se slovy: "Je to tu moc drahé, je to odírání lidí". Jenže, paní si asi neuvědomila, že vše na těchto trzích je velice kvalitní zboží. A hlavně české a z našeho regionu, za což jsem velice vděčná. Fandím farmářům a přístě se natrzích v Divadelní ulici zase uvidíme. Už se těším.

  Hodnocení:
  David P., 17.8.2011

  10% sleva na frgaly a med pokud si objednate dopredu pres Nalok a vyzvednete na trhu. Objednavejte zde: http://nalok.cz/nabidka-zlin

  Hodnocení:
  Michaela R., 5.7.2011

  Vážení přátelé lokálního nakupování, jistě jste před pár dny zaznamenali článek v MF Dnes o nejisté budoucnosti farmářských trhů ve Zlíně. Dnes to však vypadá, že by se mohlo blýskat na lepší časy. Před týdnem jsme podali nový návrh na dva termíny farmářských trhů o prázdninách - termíny jsou vždy v sobotu, 30. července a 20. srpna. Zda termíny budou schváleny bychom měli vědět snad již během pár dnů.. Více informací Vám přineseme co nejdříve. Děkujeme za Vaši trpělivost.

  Hodnocení:
  Michaela R., 22.5.2011

  Zdravím všechny příznivce lokálního nakupování a děkuji za přidané komentáře. Jsou pro nás velmi cenné a budeme se jimi rádi řídit. Co se týče dalšího datumu konání trhu - tak ten je zatím ve hvězdách. Od města stále čekáme verdikt, zda s trhy budeme moci pokračovat či nikoliv. Doufejme, že Vaše pozitivní ohlasy a hojná účast je dostatečně přesvědčí, že Zlín takovéto farmářské trhy opravdu potřebuje! @Marcel N.: Na trzích se snažíme mít vždy lokální producenty - ale slyšel jste sám pana Borise, majitele Sýrového obchůdku. Producentů sýrů v okolí příliš není a pokud je, tak je mnohdy těžké je na trh dostat. Určitě Vám ale můžu slíbit, že Vám nikdo na trhu nebude cpát pod nos jahody ze Španělska označené "z Jižní Moravy". Pokud se totiž na trhu objeví produkty ze zahraničí - musíme je jako organizátoři schválit a musí být viditelně ozvačena země původu, jak je tomu například u sýrů ze Sýrového obchůdku. V takovém případě totiž Vy, jako zákazníci, máte možnost výběru a jste o kvalitě a původu zboží jasně informováni. V tom je právě kouzlo farmářských trhů. A pokud je stále něco nejasné, stačí se zeptat farmáře či prodejce, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Vám vždy ochotně a rádi poradí či zodpoví na dotaz. Co se týče lokálních producentů, jež sám zmiňujete - tak Biofarma Juré zatím neměla moc zájem se trhů zúčastnit a zatím byl jejich sortiment omezen - alespoň pokud se jednalo o naši pozvánku na trhy v zimě. Nyní to může být jiné - zjistím u kolegů a dám Vám vědět. "Biopáni" z Pod Kaštany (http://www.nalok.cz/farmarske-trhy/pod-kastanama-zlin-sobota-29-kvetna-2010) jsou dva - pan Weidenthaler (http://www.nalok.cz/farmy/biozelenina-velehrad) o farmářské trhy zájem vůbec nemá a pan Košař, jehož listová bio zelenina z Lukova je v kraji vyhlášená (http://www.nalok.cz/farmy/josef-kosar-ekofarma-lukov-lukov) nemá skleníky a tak si na jeho zeleninu budeme muset ještě chvíli počkat. Ale ten je na našem VIP listu pro další trhy, to Vám garantuji. :) Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu, Michaela R.

  Hodnocení:
  Ivana V., 13.5.2011

  Oba máte pravdu. Ale proč tu nejsou místní sýraři? Protože tu není tradice, rodinné farmy, kláštery, které vyrábějí sýry, likéry, piva atd. desítky let... V produkci a druzích není na co navazovat. Jsem ročník 1960 a naše generace vyrostla na cihle, nivě, blaťáckém zlatě, tvarůžkách, ze Slovenska to pak byl oštiepok, parenica, korbáčky a bílý ovčí sýr. Když jsem byla na začátku 90 let poprvé ve Francii, netušila jsem, že může existovat tolik druhů sýrů, naprosto jsem propadla kozím, protože ty tenkrát byly u nás velkou neznámou. Prostě se nemůžeme vůbec srovnávat s Francií, Itálií, Holandskem, Švýcarskem. Buďme rádi, že díky specializovaným obchůdkům můžeme ochutnat něco ze zahraničních produktů, případně není problém se za sýry a jinými laskominami vydat za hranice naší republiky. Zdravím přátele místního nakupování!

  Hodnocení:
  Marcel N., 13.5.2011

  to Boris Z.: máte velkou pravdu a myslím, že vůbec nejsme v rozporu. Chápu, že jako prodejce nemůžete nic dělat, když chybí kvalitní místní nabídka - pak je logicky nabídka kvality na úkor lokálnosti. Když jsem si v devadesátých letech prohlížel holandská sýrařství, jen jsem záviděl. Dnes už - i díky Vám - kvalitní zahraniční sýry můžeme nakoupit i u nás, sláva. Chybí už jen kvalitní A ZÁROVEŇ místní produkty. Tak snad naše společné stesky zákazníka a prodejce zaslechl nějaký producent......

  Hodnocení:
  Boris Z., 13.5.2011

  Dobrý den, reaguji na příspěvek Marcela N. za Sýrový obchod. Ano prodáváme na trzích mimo jiné Holandské goudy, protože je o ně velký zájem, jedná se o sýry prvotřídní kvality a nestydíme se za ně. Jejich původ nijak nezastíráme, nevydáváme je za goudy z Jižní Moravy. Problém je totiž v tom, že žádný lokální výrobce sýrů, který by byl schopen pokrýt poptávku trhů v takovém množství neexistuje. Za další, když už si místní farmář produkuje vlastní sýry, tak maximálně pro vlastní spotřebu nebo prodej ze dvora. Na prodej na trzích jim chybí kromě kapacit také potřebné "papíry". Kdyby takoví producenti existovali, budeme první kdo by rád jejich sýry prodával. Tímto rád vyzývám farmáře z okolí, kteří by chtěli v naší prodejně sýrů prodávat své produkty, ať se nám přihlásí. Budeme velmi rádi. Nicméně na trzích prodáváme i České a Slovenské sýry, bryndzu a máslo. Navíc bohužel výběr typů sýrů České produkce není velmi zajímavý (až na vyjímky), pokud člověk pozná Alpské sýry ze Švýcarska, Itálie, Francie, což jsou úžasné "koláče" plné zralé chuti, tak vedle nich nezralá hrouda sýra maximálně vyuzená nebo obalená v typicky českých Provensálských bylinkách. Nedávno jsme byli na soutěži lokálních sýrů a celkem se zúčastnili čtyři soutěžící s deseti variacemi na to samé. Proč může italský farmář produkovat báječné sýry, šunky a český nikoliv? To je velká škoda. No vrátím se na začátek - když bude nabídka lokálních sýrů (nepočítám velké mlékárny, jejichž produkty nakoupíte v supermarketu), rádi je budeme prodávat, ale prostě nejsou nebo o nich možná ještě nevíme.

  Hodnocení:
  Marcel N., 13.5.2011

  Především organizátorům velkou poklonu za schopnost a odvahu nastartovat takovou akci. Věřím, že se trhy chytí a že lidé se naučí nakupovat kvalitní a především místní produkty. Že se z trhu stane něco naprosto normálního, že zmizí nekvalitní prodejci, kteří se lepí na dnes módní pojem farmářských trhů a že se časem oslabí takové to nekritické nadšení bez přemýšlení - například co bylo prosím lokálního na prodeji holandských sýrů? To je přece naprosté popření principu lokálnosti. Nestane se něco podobného v létě, až se nám někdo bude pokoušet střelit španělské jahody jako "slaďoučké jahody z jižní Moravy"? - snad ne. Taky jsem trošku doufal, že uvidím více skutečně místních producentů - včelaře (ale možná jsem se přehlídl), Biofarmu Juré, kteří to mají pár kilometrů, nebo toho fantastického biopána, co prodává Pod kaštanama - i když sezóna ještě moc není.... Prosím, nebrat jako kritiku, ale jako náměty do dalších trhů - těším se na ně!

  Hodnocení:
  Renata Š., 11.5.2011

  No tak to budu další sobotu plna očekávání :) a pošlu přítele :) Byl nadšený ze sirupu od Prostějova :) Jeeje, na třetí fotce vidím paní od nás z jídelny z práce :D

  Hodnocení:
  Ivana V., 9.5.2011

  Dobrý den, jaká radost, že farmářský trh dorazil konečně i do Zlína! Mohlo tam být víc zelinářů... Já jsem ale hlavně šla na to maso, škoda. Doufám, že město nám fandům lokálního nakupování bude nakloněno. Díky, těším se příště!!!

  Hodnocení:
  Martin V., 9.5.2011

  Velká pochvala organizátorům za odvahu a nasazení. Pevně věřím, že se z toho stane pravidelný "sobotní farmářský trh". Ještě jednou BRAVO !!!

  Hodnocení:
  Michaela R., 9.5.2011

  @Pavel: Dobrý den, moc děkujeme za pochvalu a za Vaše připomínky! Pro vysvětlenou k slíbenému masu z místních ekofarem - jednalo se o řeznictví U Kusáků (odkaz najdete výše) z Ostrožské Nové Vsi. Měli jsme jejich účast potvrzenou do poslední chvíle a tak jakmile jsme zjistili, že tentokrát bohužel nedorazí, byly už letáčky rozdány a článek v novinách dávno v tisku. Většinou k seznamu farmářů přidáváme i poznámku, že se seznam v den konání přecejen může změnit. Určitě bych Vám doporučila ať se přidáte mezi přátele trhu (viz vpravo) a budete tak informován o všech novinkách a farmářích, kteří se na trh budou chystat prostřednictvím emailu. Jinak jsme moc rádi, že se Vám na trhu líbilo a doufám, že se přijdete opět (snad už za dva týdny) podívat. Děkujeme za podporu a že fandíte lokálnímu nakupování.

  Hodnocení:
  Michaela R., 9.5.2011

  @Renata: Dobrý den, děkujeme za názor, jsme rádi, že se líbilo. :) Zatím jsme u města měli povolený první, "zkušební" trh. Rádi bychom z něj však udělali tradici a chtěli bychom jej pořádat každých čtrnáct dní. Akce se velmi vydařila, tak myslím, že město bude s pokračováním souhlasit. Více informací Vám přineseme co nejdříve. Jakmile se trh zaktualizuje, informaci dostanete přímo do emailu. Děkujeme za podporu a že nakupujete lokálně!

  Hodnocení:
  Pavel T., 8.5.2011

  Dobrý den, musím akci pochválit. Moc se mi líbila. Doufám, že si najde ve Zlíně tradici. Musím taktéž uvést i trochu kritiky. V pozvánce jste uváděli, že je možné zakoupit: "... selské maso z místních ekofarem - hovězí, telecí, jehněčí (certifikát bio), vepřové, chlazená kuřata a krůty ...". Bohužel, ale nikde jsem tyto produkty nenašel a nebyl jsem jediný, kdo je tam hledal. To je tak jediná výtka :) Jinak opravdu za 1. Je potřeba nakupovat kvalitní suroviny :) Pavel T.

  Hodnocení:
  Renata Š., 7.5.2011

  A kdy bude trh ve Zlíně příště? :) Možná by to chtělo větší prostory, ale líbilo se mi tam. Bylo by hezké udělat z toho pravidelné akce.. Lidí tam bylo dost, tak snad farmáři prodali spoustu zboží.

  Hodnocení:
  Michaela R., 5.5.2011

  @Lenka: To se myslím opravdu nestane. Pokud tam bude nějaká zelenina, tak ta první jarní. A mezi tu opravdu rajčátka nepatří. :) Všichni farmáři jsou na trh pečlivě vybíráni - vždy nám před trhem musí zdělit seznam svých produktů, jež chtějí na trhu prodávat. Pokud by se našel nějaký dobroděj, který by nějaký produkt zatajil a pak jej na trhu chtěl prodávat, skončil a na trh bychom jej už nikdy nepozvali. Ostatně, může si s takovou stoupnout Pod kaštany.. Opravdu věřím, že se Vám na trhu bude líbit. A pokud budete mít po trhu nějaké komentáře, připomínky, či nápady na vylepšení, neváhejte se na nás prosím opět obrátit. Děkuji za názor a ať se Vám na trhu líbí.

  Hodnocení:
  Lenka M., 5.5.2011

  tak jsem opravdu zvědavá. Jakmile tam u někoho uvidím rajčata, tak pro mně farmářské trhy skončili....

  Hodnocení: